single

Na czym polega zabieg laserowego odmładzania twarzy?

Jeśli obawiamy się, że dermabrazja laserowa oraz głębokie peelingi chemiczne mogą być dla nas za mocne, zawsze możemy zdecydować się na laserowe odmładzanie twarzy. Jest to metoda regenerowania skóry, która wykorzystuje w tym celu możliwości, jakie stwarza światło.

Zabieg jest przy tym kuracją, która ma charakter uniwersalny, za jednym razem można bowiem pozbyć się nie tylko drobnych zmarszczek, ale także przebarwień powstających w konsekwencji kontaktu ze słońcem oraz innych efektów uszkodzenia skóry. Co ciekawe, metoda ta może być skuteczna także w walce z piegami, rozszerzonymi naczynkami oraz z porami. Fotoodmładzanie nie byłoby możliwe, gdyby nie wiązki światła. Dzięki specjalnemu urządzeniu IPL produkowane są fale, które nie tylko mają zróżnicowaną długość, ale i są emitowane w różnych kierunkach.

Dzięki temu przed osobami, które decydują się na przeprowadzenie zabiegu, otwiera się możliwość eliminacji wielu skutków fotostarzenia. Oczywiście, przed każdym zabiegiem o takim charakterze wskazana jest konsultacja z lekarzem. Sam zabieg wcale nie sprawia wrażenia skomplikowanego. Pierwszym jego etapem jest zwykle nałożenie na twarz specjalnego żelu o właściwościach chłodzących, jego stosowanie minimalizuje bowiem ryzyko wystąpienia obrzęków twarzy. Kolejnym etapem jest wykorzystanie specjalnej głowicy wyposażonej w filtr. Właśnie dzięki niej skóra zostaje pokryta serią wiązek świetlnych. Fale mają różną długość, a to sprawia, że w tym samym czasie możliwe staje się wyeliminowanie nie jednego, ale kilku problemów.

laserowe odmładzanie twarzy

Zabieg trwa od dwudziestu do czterdziestu minut i już na drugi dzień istnieje możliwość powrócenia do naturalnych dla nas form aktywności. Zwykle pierwsze widoczne efekty są widoczne już po dwóch seriach, choć dla pełnego efektu najlepiej jest przeprowadzić ich przynajmniej pięć. Najlepiej, jeśli odbywają się one w odstępach trwających około czterech tygodni. Laserowe odmładzanie twarzy nie wymaga ścierania całej zewnętrznej powierzchni naskórka, mamy więc w jego przypadku do czynienia z zabiegiem bezpiecznym i nieinwazyjnym.

Zabieg jest zalecany przede wszystkim wówczas, gdy na skórze twarzy zaczynają się pojawiać łagodne zmiany naczyniowe, a także wówczas, gdy mamy do czynienia z zaburzeniami pigmentacji skóry. Pomaga również w przypadku strukturalnych zmian skórnych takich, jak zwiotczenie skóry oraz zmarszczki. To także ciekawe rozwiązanie dla tych osób, które zaczynają dostrzegać u siebie pierwsze oznaki świadczące o tym, że ich skóra się starzeje, a więc choćby płytkie zmarszczki i przebarwienia. Już po zabiegu skóra jest zwykle nie tylko naprężona, ale i gładka, choć oczywiście nie oznacza to, że mamy do czynienia z zabiegiem wolnym od jakichkolwiek słabych stron. Najbardziej niebezpiecznym z jego skutków ubocznych jest wysuszanie skóry, warto więc pamiętać o tym, aby w przerwach pomiędzy zabiegami dbać o odpowiednie nawilżanie, odżywianie oraz dotlenianie. Nie można tez zapominać o tym, że rezultaty zabiegu nie będą się utrzymywać przez cały czas. Już po zakończeniu zabiegu skora musi być zatem pielęgnowana we właściwy sposób.