single

Jak działa epilacja?

O właściwościach depilacji laserowej potocznie określanej mianem epilacji, zrobiło się głośno kilka lat temu. Obecnie, zabieg ten znajduje się w podstawowej ofercie znacznej większości gabinetów kosmetycznych, zlokalizowanych nie tylko w Polsce, ale także i na całym świecie. Zastanawiasz się, na jakiej zasadzie działa urządzenie do epilacji? Chcesz wiedzieć jakich efektów należy się spodziewać? Kiedy lepiej zrezygnować z wykonania depilacji laserowej?

Efekty depilacji laserowej

Największymi zaletami epilacji jest gwarancja uzyskania długotrwałych efektów oraz komfort w trakcie przeprowadzania zabiegu. Dla tych, którzy jeszcze nie wiedzą, depilacja laserowa jest zabiegiem w pełni bezbolesnym, z tego też względu epilację można wykonać w celu pozbycia się zbędnego owłosienia z nóg, rąk, pach, okolic bikini, klatki piersiowej czy też twarzy.
Profesjonalne i nowoczesne urządzenie do epilacji powinno charakteryzować się dużą skutecznością przy zachowaniu bezpieczeństwa oraz wygody jego użytkowania. Jednym z takich urządzeń jest między innymi funkcjonalny laser The Epi Lab, o którym więcej przeczytać można na oficjalnej stronie internetowej https://epilabpolska.pl/. W tym wypadku wiązka lasera przenika w głąb włosa uszkadzając macierz, która odpowiedzialna jest za jego wzrost. Fachowo proces ten określany jest mianem selektywnej fototermolizy. Zaleca się wykonanie kilkunastu zabiegów epilacji, przeprowadzonych w regularnych odstępach czasowych, wówczas uzyskane efekty utrzymać się będą mogły nawet do roku czasu.

Przeciwwskazania do wykonania zabiegu

Pomimo tego, że epilacja jest zabiegiem w pełni bezinwazyjnym oraz bezbolesnym to nie każda z chętnych osób może z niego skorzystać. W jakich sytuacjach należy zrezygnować z zabiegu epilacji? Ze względów bezpieczeństwa depilacja laserowa nie jest przeprowadzana:

- kobietom w okresie ciąży oraz laktacji;

- osobom ze zdiagnozowaną epilepsją, czyli padaczką;

- chorym na nowotwory oraz z trakcie chemioterapii i radioterapii;

- osobom zmagającymi się z infekcjami wirusowymi oraz bakteryjnymi, a także aktywnym stanem zapalnym skóry;

- klientkom ze wszczepionym rozrusznikiem serca bądź innymi implantami wykonanymi z metalu;

- kobietom będące w trakcie leczenia hormonami.

W tym wypadku niezwykle istotne jest przeprowadzenie kompleksowego wywiadu z pacjentem, który umożliwi wykluczenie ewentualnych przeciwwskazań, co z kolei pozytywnie przełoży się zarówno na bezpieczeństwo w trakcie wykonywania epilacji, jak i późniejsze efekty.

Artykuł sponsorowany